ÁČKO LOUPILO V PRAZE!

16.11.2019 – V sobotu se naše áčko vypravilo do Prahy vybojovat další body do divizní tabulky. No vzhledem k situaci v tabulce ti co stojí nohama na palubovce jeli bojovat a neudělat ostudu.

Vždyť tým Vinohrad si počíná v soutěži jak svalnatý krasavec na diskoplese. Nemá konkurenci a dosud neztratil ani bod! Náš tým zatím spíše připomíná snaživého studentíka, jehož výkony kolísají. A co je podstatné- naše kabina stále více připomíná prostředí lékařského seriálu. Zdravotní a pracovní absence právě před zápasem v Praze dosáhla- doufejme svého kritického maxima. Situace byla natolik skličující, že hlavní trenér Jirka Lindner postavil do základu sám sebe a s naší asistencí se nasoukal do přiléhavého dresu.

Pamětihodná vinohradská Sokolovna nás přivítala svým chladným objetím. Nefungovalo topení a tak celý zápas připomínal Winter Classic pod střechou. To nebylo nic s čím by si naši borci neporadili, horší byl psychicky stav Pavla Bezrouka, který byl poprvé v hlavním městě a prožil šok, že Brno není největší město na světě.
Zápas začal…magentová lavina a vinohradské vosy. Nemusíte být velký stratég, aby jste hádali taktiku Lokomotivy. Bránit, bránit,bránit a vyrážet do smrtících kontrů. A v první třetině to vycházelo. Štírek Míša Fűrstl ještě více zmrazil sokolovnu a při úniku skóroval. Ale klíčový byl výkon Vaška Frajta, který zlikvidoval trestné střílení a vylapal všechny šance domácích.
Ke svému výkonu, který patřil k jeho životním se redakci i rozsáhle vyjádřil: Jo,chytal jsem dobře.(redakčně zkráceno).
Domácí nepolevili v tlaku a dál jako florbalový stroj dobývali naši tvrz.Do stavu klinické smrti jsme se dostali ve třetině třetí. Po chybě a vyloučení Majka Bočánka neudržel emoce náhradní gólman Tommy Giezman a razantně mu vypadla láhev s pitím. Šli jsme do tří, ale ubránili to! Ono k těm emocím. Na zápas nás doprovodil opět i početný kotel a tribuny i lavičku strhl zápas natolik, že jsme tvořili jeden fandící tým. Vedoucí kotle Mr.Czonka se se slovy „venku je hezky“ raději nechal vykázat z haly. Za stavu 3:2 pro nás se mohl nad Prahou objevit magentový ohňostroj, Majk Bočánek střílel do odkryté branky, trefil však jen demonstranty na vzdálené Letné. Domácí byli přesnější a v závěru vyrovnali. Zklamáni se mísilo s pocitem hrdosti, že zdecimovaný a slepený tým Loun jako první dokázal přervat vítěznou šňůru Vinohrad. Klišé před zápasem byl bod zlatý, ale teď, když byly tři tak blízko jsem zklamán by se dalo vytetovat na svalnatou paži našeho trenéra…
Zápas byl rozhodnut až v samostatných nájezdech, při kterých naši kluci prokázali menší šikovnosti než domácí.
Domů jsme tedy přivezli pouze bodík jeden, ale kdo byl u toho nezapomene! V sobotu doma na Teplice!!!
FORZA LOUNY!