Áčko s Dynamem bez bodů

23.11.2019 – V sobotu hostila Magentová lavina na své palubovce Dynamo Teplice v rámci 11.kola Divize. Náš soupeř se v tabulce nacházel o pár příček pod námi, ale v loňské sezóně jsme s nimi pravidelně prohrávali- slovy Vaška Frajta: Hm, Dynamo na ty neumíme. Přes Vaškův pesimismus byla naší straně výhoda-nabitá sebedůvěra po epickém výkonu na pražských Vinohradech.

Do magnetového dresu se také zvolna vrací hráči z rozsáhlé marodky. Jejich forma byla ale velká neznámá, nedošlo k zátěžovému testu, převážení…tuto rovnici mohlo vyřešit až ostré zápasové nasazení. Když jsem u těch zraněných hráčů-jednou z největších motivací našich hráčů uspět bylo umlčení dlouhodobě zraněného špílmachra Radka Korbičky. Po každé prohře zaplavuje svoje a i naše sociální sítě a telefony hláškami typu : Hoši škoda, ale beze mě to nejde a heštegy Bezkorbickyzasbezbodu. Zato po zisku bodů ticho či jen fráze: gratuluju štěstí no. Radek zašel tak daleko, že na podporu léčby svého kotníku založil obskurní nadaci, která pořádá sbírku pod názvem : Na nožičku pro Korbičku.

Klub i hráči se od celé akce distancují!

Tepličtí nic nepodcenili a v lounské Magenta aréně zaslíbené totálnímu tiki taka florbalu se objevil početný kotel hostujících vlajkonošů. Takže celé utkání se odehrálo pod slušnou kulisou obou fandících táborů. Lokomotiva začala dobře, Martin „ Kulda“ Marek využil své mohutné postavy a vytěžil první branku, Michal „First“ Fürstl se otočil kolem gólmana jako na hřivickém kruháku a opět skóroval. Ale to bylo snad to poslední dobré co naši borci předvedli. Od druhé třetiny byla Lokomotiva horší. Hra, hlavně útočná fáze byla bez kvality, nápadu- křeč. Jarda Bielik vše svádí na obrovský mediální tlak, ale spíš to bude tím, že náš tým připomíná loupežníka, který bohatým bere a je tak hloupý, že nabité bohatství rozdává chudým. Ale abychom jen nekritizovali, v zápase bylo i pár pozitivních věcí. Míša Fürstl s přehledem navýšil svůj náskok v tabulce nejtrestanějších hráčů a pomohl vést tuto tabulku i svému týmu. Martin „Kulda“ Marek ho právem otcovsky pokáral : Míšo, jako takový florbalový rabiát si žádnou hodnou dívku co hledáš nenajdeš! Já vím o čem mluvím!

V poslední třetině zavelel k závěrečnému tlaku Pavel „Bezinka“ Bezrouk, který bombou na pár vteřin vrátil úsměvy na naše tváře. Ale Dynamáci záhy opět udeřili, což bylo příznačné pro celý zápas, pokud jsem vedli tak pouze pár vteřin a soupeř dokázal hned srovnat. Závěrečné emoce a jiskření na palubovce na konci již nedokázaly zvrátit naší porážku 3:6.

O Adventní neděli jedeme na zápas s Děčínem- a každý kdo má magnetové srdce ví, jak umíme hrát s favority…..

FORZA LOUNY!