Držíme se hesla „Vy sportujete, my se staráme“, říká v rozhovoru Radek Příhoda

19.1.2021 – Rozhovor s ředitelem Bc. Radkem Příhodou o tom, jak se v Lounech sportuje, o spolupráci s naším oddílem a celým spolkem TJ Lokomotiva Louny a o potřebě dalších investic ve sportu.

Pane řediteli, víme, že nemáte na starosti jen Městskou sportovní halu. O co všechno se ještě staráte?
Sportovišť máme více, zimní stadion, posilovnu, letní cvičiště, kuželnu, baseballové hřiště, volejbalové hřiště a sportovní halu. V současné době se také zajímáme o nohejbalový kurt a prostor s tím spojený v severní části města.

Momentálně jsou sportoviště zavřená, čemu se věnujete?
Vše naleznete na našem Facebooku (Lounská správa sportovních areálů) a webu www.sportlouny.cz    Provádíme údržbové, servisní práce a činnosti, na které v době provozu nemáme čas a personální kapacitu. V této zvláštní a turbulentní době, jsme nabídli pomoc našim MŠ v Lounech s drobnou údržbou vnitřních prostor. Jsme rádi, že můžeme pomoci, ušetřit jim nějaké prostředky a vylepšit prostředí pro naše děti. Dříve školky sportovaly u nás a nyní chodíme do školky my.

Jak se Vám spolupracuje s oddílem florbalu v Lounech respektive s celým spolkem TJ Lokomotiva Louny? Jaké máte vztahy?
Spolupráce s TJ Lokomotiva Louny a s ostatními sportovními subjekty u nás v Lounech, je velmi dobrá a vztahy se sportovci máme – dovolím si říci výborné.

,,..držíme se hesla: Vy sportujete, my se staráme!“

Určitě se připravujete na otevření sportovišť, můžeme čekat ve sportovní hale nějaké novinky?
Nejenom ve sportovní hale máme nějaké novinky, ale to se nechte překvapit, až k nám dorazíte a již nyní se máte na co těšit. Držíme se hesla „Vy sportujete, my se staráme“!

Jaký je Váš názor na investice do sportu?
Spolupráce s naším zřizovatelem  ohledně investic do sportu je velmi dobrá. Nejde vše hned, ale postupně společně vylepšujeme sportovní zázemí pro naše sportovce a máme mnoho dalších nápadů.

,,.. o sport v Lounech velký zájem.“

Jak jsme na tom podle vašeho názoru v Lounech vůbec se sportem?
Dle mého názoru je o sport v Lounech velký zájem. Vidíme to na počtu dětí, napříč  všemi sporty a jsem za to velice rád. Sport má velkou budoucnost, zejména z pohledu zdraví, ale obzvlášť v této složité době.

Nechcete se dát na dráhu florbalového rozhodčího?
Děkuji za nabídku pane předsedo, ale tento příběh je již u konce a nechtěl bych z mé kariéry rozhodčího udělat seriál Dallas.