Magentová mládež slavila vítězství!

2.-3.11.2019 – Dorostenci přivezli z Chomutova šest bodů, mladší žáci z Liberce jednu výhru a dvě těsné prohry, mladší žáci z přeboru nepoznali hořkost porážky a přípravka si užila své další zápasy.

Dorostenci

2.11.2019 – Tým dorostenců, posílený kapitánem z Lounské Mašinky Martinem Ženíškem a Víťou Krajem ze starších žáků, vyjel do Chomutova bojovat o další body do tabulky.

⚔️ TJ Lokomotiva Louny – DDM Dynamo Teplice B:
V prvním zápase nás čekalo Teplické Dynamo, od kterého jsme čekali rychlé protiútoky a nebezpečné kombinace. Ale díky předzápasové poradě jsme si v šatně řekli jasnou taktiku a tím se nám povedlo eliminovat drtivou většinu nebezpečných akcí Dynama.
Do zápasu jsme vstoupili výborně, vstřelili jsme tři rychlé góly a hráli jsme s velkým klidem. Tepličtí dostali možnost trestného střílení, ale Terka Kalousová nájezd zkušeně zlikvidovala😎. Soupeři se ale povedlo ještě před koncem třetiny snížit. Na začátku druhé třetiny jsme opět odskočil o tři góly, ale naší nepozorností se povedlo protihráčům snížit už na rozdíl jednoho gólu! Lounská magenta se ale rychle sebrala a začala být důraznější, hlavně v předbrankovém prostoru, nepustila Dynamo už k žádné brance a postupně navýšila své vedení na konečných 8:3.

⚔️ TJ Lokomotiva Louny – FBC Jazzmani Žatec:
Ve druhém zápase nás čekal silný Žatec, věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, jelikož Jazzmani měli na kontě jedinou porážku! Do utkání jsme vstoupili špatně, po první třetině svítilo na tabuli skóre 0:2 pro Žatec. Na začátku druhé třetiny se nám povedla luxusní standartka, ze které jsme vytěžili snížení na rozdíl jednoho gólu. Soupeř nám ale nedal nic zadarmo a odskočil nám už o tři góly! Nám se ale povedlo před koncem druhé třetiny ještě snížit a skóre na tabuli bylo 3:4. Bohužel hned na začátku třetí třetiny jsme naším nedůrazem darovali Žateckým jednoduchý gól. Magentová legie zkázy ale zavelela a povedlo se nám vyrovnat !! Nepříjemným momentem zápasu bylo zranění Filipa Derflera, který zůstal ležet na hrací ploše. Ale díky zdravotníkům Chomutovských pořadatelů se tento chlapík vrátil, vstřelil rozhodující gól a stal se hrdinou zápasu! Žatečtí ještě zkusili hru bez brankáře, ale zkušeně jsme se ubránili a zaslouženě vyhráli s konečným skórem 6:5.

🗣 Hodnocení trenéra (Michal Fürstl):
V prvním utkání jsme potřebovali výhru k nabrání sebevědomí na druhý zápas, což se nám perfektně povedlo. Druhý zápas pro nás byl velkou zkouškou, kterou jsme prošli na výbornou. Na hráčích byla vidět větší touha po vítězství než na soupeři a zaslouženě jsme si odvezli 6 bodů. Všechny hráče bych chtěl pochválit za výkon, bojovnost, nasazení a hlavně oba brankáře kteří nás nadstandartně podrželi.

🔜 Další zápasy čekají dorostence 17.11.2019 v Teplicích, kde se střetnou opět s Teplickým Dynamem a Lovosicemi.

Mladší žáci

Mladší žáci – Liberec 02.11.2019, Litvínov 03.11.2019
O víkendu absolvovali mladší žáci náročný program, v sobotu vyjížděli na ligové zápasy do Liberce a následující den jeli na zápasy Ústeckého přeboru do Litvínova.

V Liberci jsme se postupně utkali s týmy FbC Jazzmani Žatec, FBC Panthers Liberec BLACK a FBC Česká Lípa white. V prvním zápase, v okresním derby se Žatcem, jsme podlehli 2:4 a nutno přiznat, že Žatec byl o trochu florbalovějším týmem a zaslouženě si z tohoto zápasu odnesl těsné vítezství. Následující dva zápasy již byly naprosto vyrovnané. Proti Liberci jsme sice v poločase prohrávali, ale zlepšenou hrou ve druhé půli jsme otočili vývoj utkání a odnesli si vítězství 3:2, o které jsme však museli tvrdě bojovat až do konce utkání. Poslední utkání proti České Lípě se v první půli odehrávalo ve stejné režii, slabší první půle z naší strany přinesla poločasové manko Loun dvou gólů. Zlepšeným výkonem ve druhé půli se podařilo srovnat na 3:3. Když už to vypadalo na dělbu bodů, bohužel soupeři se podařilo minutu před koncem vstřelit gól. Po time-outu našeho týmu jsme ještě zkusili při hře bez brankáře vyrovnat, ale ani se šesti magentovými chlapci v poli jsme již osud zápasu nezvrátili a těsně před koncem inkasovali do prázdné branky. Konečný výsledek tedy byl 3:5, ale předvedená hra jistě potěšila lounský kotel z řad rodičů, kteří nás po všechny tři zápasy skvěle podporovali.

V nědeli jsme se v Ústeckém přeboru utkali s týmy SK Dubí, SK Stětí a Florbal Chomutov Domeček.
Naši hoši v těchto utkáních nepoznali porážku a odnesli si ve všech třech utkání zasloužená vítezství. V prvním utkání doslova rozstříleli Dubí v poměru 13:0, ve druhém utkání po náporu ve druhé půli porazili Štětí v poměru 8:4 a v posledním utkání porazili Chomutov v poměru 8:3, kdy po celé utkání měli naši hoši mírně navrch. Tyto výsledky doslova vzbudili vášně a euforii v lounském kotli, který kluky na konci turnaje odměnil zaslouženým potleskem.

LIBEREC:
Sestava týmu: Herink(G), Horáček(G) – Fraško, Hochman, Kraj, Klogner, Krupička, Parkman, Patočka, Suchý, Zelený
Trenéři: Herink Jan, Parkman Pavel

LITVÍNOV:
Sestava týmu: Hinke(G), Nipauer(G) – Herink, Kraj, Krupička, Parkman, Patta, Petrlík, Svatoš, Tuháček, Zelený

Vyjádření trenéra (Herink Jan):
Absolvovali jsme náročný víkendový program. Musím pochválit kluky za předvedené výkony , nasazení a bojovnost ve všech šesti zápasech. Dokázali jsme odehrát naprosto vyrovnaná utkání v lize a v přeboru jsem tentokrát převýšili naše soupeři i díky širokému kádru a pomoci několika hráčů, kteří pravidelně hrají ligu. Nicméně nás stále trápí naše slabina, což je střelba, zakončení a proměňování vyložených šancí. Víme jakým směrem budeme směřovat naše další tréninky, tak abychom se i nadále zlepšovali a přinesli další radost nám i našim věrným fanouškům.

Přípravka

2.11.2019 – O víkendu sehrála naše magentová mláďátka z přípravky další ligový turnaj, tentokrát v Litoměřicích. Postupně se utkala s týmy z Mostu, Litoměřic a Štětí. Na hře byla vidět větší odvaha než v prvním turnaji a naši borečci se dostávali do častých zakončení.
Hodnocení trenéra Jirky (LINDROSE) Lindnera: Vítězství jsme sice oslavit nemohli, ale radost z každé povedené akce nám to plnohodnotně vynahradila. Odjíždíme obohaceni o nové herní zkušenosti a budu rád, když opět uvidím pokrok v dalších zápasech.