Přebor mladších žáků v Teplicích

12.10.2019 – V sobotu jsme vyjížděli na první turnaj Ústeckého přeboru mladších žáků do Teplic. Jelikož jsme paralelně hráli turnaj Ligy mladších žáků v Lounech, do Teplic jsme jeli jen s 8 hráči, včetně 2 gólmanů a 2 hráčů vypůjčených z kategorie elévů.

Postupně jsme se utkali s týmy Florbal Teplice, PRO -AKTIV Bílina a Florbal Chomutov Domeček. Do prvního utkání proti Teplicím jsem vstoupili svižně a aktivní hrou jsme si vybudovali do poločasu nadějné tříbrankové vedení. Ve druhém poločase se soupeř ale dotáhl na rozdíl jediné branky a jen zásluhou skvělého výkonu gólmána a 2 gólům v závěru utkání jsme nakonec oslavili vítězství 8:5.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti silnému týmu PRO-AKTIV Bílina, který jsme dobře znali z přípravného utkání. Bohužel soupeř nás od začátku utkání přehrával. Utkání nakonec skončilo naší vysokou prohrou 1:15. Nutno ale podoknout, že ani ostatní týmy si proti tomuto soupeři nevedli o mnoho lépe a jejich výsledky rovněž končily dvouciferným rozdílem.

Po skončení tohoto utkání a upřímném smutku, který byl zjevně viditelný ve tvářích lounských borců, trenér nabádal hráče vypustit toto utkání rychle z hlavy a soustředit se na poslední utkání s týmem Florbal Chomutov Domeček. Toto utkání jsme sice nakonce prohráli po boji 5:9 ale bylo to naše florbalově nejhezčí utkání, ve kterém jsme zlepšili naši hru a dokonce i hráči plnili trenérovy pokyny.

Sestava týmu: Herink(G), Horáček(G) – Leska, Petrlík, Patta, Šimková, Škaloud, Tuháček
Trenér: Herink Jan

Vyjádření trenéra (Herink Jan):

Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého i vzhledem k našemu věkovému složení. Jsem rád, že nakonec hráči alespoň v posledním utkání začali plnit pokyny a předvedli i několik povedených florbalových akcí. Nicméně nás čeká ještě tvrdá práce, tak abychom dokázili tyto výkony opakovat ve více utkáních a udrželi koncentraci po celé utkání. Hráčům ale děkuji za předvedený výkon a zvláštní poděkování patří klukům z kategorie elévů, kteří se rozhodně neztratili ani ve vyšší kategorii. Děkuji i oběma gólmanům, kteří se vystřídali i v poli a patřili ke gólově produktivním hráčům při hře v poli.