Rozhovor s Danielem Castrillem

25.1.2020 – Z regionálních výběrů dorostenců cenný kov s Jiřím Klokočníkem nedovezli, ale po příjezdu se zapojili ihned do tréninkového tempa s juniory. Minulý víkend naskočil do branky dorostenců, kde čelil velkému počtu střel. Nyní čeká Daniela Castrilla další zápas ve 2.lize juniorů v chomutovské hale.

Dane, letos to bohužel nevyšlo, bohužel jste v play-off prohráli pouze o gól, v čem vidíš neúspěch toho, že jste se nedostali do dalšího kola?
Bohužel, prohra nás moc bolela a mrzela, výběr Vysočiny dominoval v zápase téměř bezchybnou defenzivou, kterou se nám všemožnými způsoby nepodařilo překonat. Vládly dost emoce a bylo těžké se smířit s prohrou ve vyřazovacích bojích, ale všichni do zápasu vložili maximální úsilí a soustředěnost, jako ve všech zápasech tohoto turnaje.

Odchytal jsi celá tři utkání z celkových sedmi, jak jsi byl spokojený s vytížením?
Hned na začátku vznikla domluva s kolegou, že bez ohledu na výsledky se budeme střídat po zápase, což bylo spravedlivé, ale na to jsem ani nějak nemyslel pro mě byl úspěch už jenom být součástí týhle party a hrdě reprezentovat Ústecký kraj. Z hlediska vytíženosti to bylo celkem náročné, ale každý zápas jsem si moc užil a prožíval každou chvíli. Mimochodem, slyšet se na line-up byl moc dobrý pocit!

Celkově jsi inkasoval jen šestkrát, to ti dělá průměr dva inkasované góly na zápas, byl jsi sám se sebou spokojený?
Čísla to jsou pěkná, ale moc to pro mě neznamená, nejsem typ brankáře, který by nějak řešil statistiku, florbal je sport kolektivní, nejsou to šipky. Šlo mi hlavně o týmové výsledky, které lze považovat za úspěšné.

Jak jsi vycházel s brankářským kolegou na regionálních výběrech, v zápasech i mimo hřiště?
Byla mezi námi zdravá konkurence, za což jsem byl rád a sedli jsme si. Líbila se mi vzájemná podpora nejen v zápasech, ale i na trénincích. Celkově mimo hřiště jsme všichni drželi při sobě, stejně tak jako na hřišti, sešla se nám fajn banda. Musím vyzdvihnout skvělý výkon Ondry Šrámka, který tým v těžkých chvílích dosti podržel. Přeji Ti hodně štěstí jak na hřišti tak i v reálném životě, jednou to jistě dotáhneš se svojí kvalitou dost vysoko! Snad si to přečteš.

Jaké sis přivezl zkušenosti do budoucna?
Zkušenosti jsem přivezl dost cenné jak už florbalové tak i jak cestovat MHD v Ostravě (smích). Ne, teď vážně. Zachytal jsem si na té nejvyšší Republikové dorostenecké úrovni, což byla pro mě čest, bylo to úplně něco jinýho, úroveň florbalu, kterou jsem ještě nezažil. Cenná zkušenost, která je jedním z krůčků mého snu.

Forma, kterou sis přivezl z výběrů prý zaujala trenéra dorostenců, který ti dal šanci se ukázat proti v dorostenecké lize proti Děčínu, myslíš si, že sis zasloužil odchytat zápas proti tak těžkému soupeři?
Důvěra trenérů v mé výkony mě dost těší, trenéři mě kontaktovali zda bych měl zájem vypomoct, nebyl jediný důvod proč odmítnout. Mrzí mě výsledek zápasu, který nebyl moc příznivý, ale na plnou hubu řeknu, že výsledky rozhodně neovlivnila absence nejproduktivnějšího hráče Jiřího Klokočníka, Dorost A má ještě na čem pracovat a to na přístupu k tréninkům a rozcvičkám. Věřím že z krize, která momentálně probíhá se kluci vyhrabou.

A když už jsme u toho dorostu, ve druhém zápase proti Teplicím si ke konci druhé třetiny střídal svoji kolegyni v brance, co se tam stalo, můžeš nám to trochu popsat?
I přes nepříznivý stav, který plynul z našeho nedůrazu, tak Tereza Kalousová předváděla perfektní kousky v brance a vychytala minimálně dalších 5 branek. Bohužel už delší dobu má Terka problémy s rukou a po srážce se soupeřem na poraněnou ruku jí na nějakou dobu vyřadilo ze hry, což je velká škoda. Zdraví je na prvním místě, brzo se uzdrav! Jsem rád že mi pak už před naším bouřlivým publikem nic za záda nespadlo, ale škoda odevzdaných bodů.

Jak zatím hodnotíš svoji sezónu?
Už jenom díky výběrům, si myslím že tahle sezóna jednoznačně jedna z nejúspěšnějších, ale nesmím mít nos nahoře. Chce to makat, makat a makat!

Myslíš si, že příští sezónu nakoukneš i do zápasu mezi dospělými?
Rád bych nakouknul, ale chci nejdřív pořádně vyzrát v kategorii Juniorů, občas jdu na trénink můžu „A“ nebo Béčka, abych se pomalu začal adaptovat seniorské kategorii, ale opravdu jen pomalu. Myslím že budu na muže lépe připravený, než rovnou skočit po juniorce do chlapů. Chce to čas. Mimochodem přeji chlapům A, aby nám v Lounech udrželi celostátní Divizi, Let’s go magenta!

Čeho by jsi chtěl nejvíc dosáhnout ve florbalové i osobní kariéře?
Vysokou úroveň na turnaji výběrů dorostenců jsem do sebe doslova nasál a udělám maximum pro to, abych se ze svého mateřského klubu, který mě florbalu naučil a vychoval, vyšplhal výše a tu vyšší úroveň hrál pravidelně. Z hlediska osobní kariéry bych chtěl nejdříve vystudovat a studovat dále na vyšší škole v oboru zdravotnictví, konkrétně záchranářství, snad se mi to všechno jednou splní, musím tomu jít naproti.
Děkuji za rozhovor. Snad dneska áčko vyhraje a zítra v Chomutově vyhrajeme s junkou!

To je ode mě vše, děkuju za rozhovor a ať se ti daří ve florbale i mimo něj!
FORZA LOUNY

Daniel Castrillo (vlevo) a Jiří Klokočník (vpravo) na regionálních výběrech dorostenců v Ostravě.