Shrnutí víkendových zápasů mládeže

30.11.-1.12.2019 – Dorostenci sehráli domácí zápasy, tentokrát i včetně svého derby. Mladší žáci si v Mostě vybojovali dvě výhry a přípravka si přidala další zkušenosti do budoucích zápasů.

Dorostenci

1.12.2019 – O Adventní neděli se v naší Magenta aréně uskutečnil turnaj dorostenců. V této kategorii má náš oddíl tak velký počet hráčů, že je v soutěži zastoupen dvěma družstvy – áčkem a béčkem. Florbalový koncert v lounském podání zahájilo béčko, které odehrálo vyrovnané utkání s béčkem Teplic. Naše mladé pušky neměly nabito ostrými a v hale to mnohokrát zklamaně zahučelo u zahozené šance. To tepličtí byli přesnější a zvítězili 3:1. Mužem, lépe řečeno chlapcem zápasu byl odchovanec lounské brankářské školy Václav Lapka, který podal senzační výkon. V redakci se množí dotazy čím je lounská brankářská škola tak specifická-odpověď je jednoduchá náš oddíl jako ofenzivní válec se řídí heslem “ kdo brání nevěří gólmanovi“ a naši hráči svým gólmanům věří až nezdravě….
Druhý zápas béčka byl i prvním zápasem áčka. Derby lounských týmů! V této věkové kategorii věc vzácná. Velký zájem médií, hecovaní mezi hráči a pohledy plné testosteronu jejich trenérů- tohle derby nebude jen odchozený přáteláček. A náročný lounský fanoušek nebyl zklamán. Odehrála se velká florbalová bitva. Souboj dvou takticky skvěle připravených družstev. Ofenzivní podívaná v podání áčka a defenzivní koncert v podání béčka. V brance béčka opět podal fantastický výkon Lapka, který zlikvidoval 37 střel skvěle hrajícího áčka. Terka Kalousová v brance áčka to měla těžší, střel na ni nešlo mnoho, ale bezchybně zlikvidovala několik nebezpečných brejků. Áčko zvítězilo v pěkném zápase 4:1.
Áčko se ještě utkalo s B týmem Ústí nad Labem. Ukázalo ohromnou ofenzivní sílu a „věřilo gólmanovi“ takže zápas byl velká gólová přetahovaná, kterou jsme ve svůj prospěch zvrátili až v samotném závěru a zvítězili 9:7. V útočné fázy srdce fandy jásalo při pohledu na akce a souhru skvěle hrajícího Klokočníka s Kopeckým.
FORZA LOUNY!

Mladší žáci

30.11.2019 – V sobotu mladší žáci vyrazili k dalším ligovým bojům do Mostu. V prvním zápase s FBC Žatec jsme opět zaspali. Chyběla nám bojovnost a opět vázla koncovka. Nutno dodat, že velký problém nám dělalo ostré slunce. Prohráváme tedy 0:3. V druhém zápase s domácím Mostem nastoupilo jiné mužstvo. Hráči předvedli jiné pojetí hry a dokázali proměňovat vypracované šance. Vyhráváme 4:2. V posledním zápase s Českou Lípou brzy prohráváme 0:2, ale do poločasu jsme zápas otočili na 3:2 a postupně jsme navyšovali skore. I když soupeř neustále dotahoval, dovedli jsme zápas do vítězného konce 6:5. Hračům patří poděkování a je nutné vyzdvihnout fakt, že v sestavě nastoupilo 5 elévů. Dále musím vyzdvihnout výkon brankáře Jirky Nipauera, který nás vždy podržel. Dík patří i rodičům. Sestava: Suchý, Kraj, Parkman, Zelený, Tuháček, Dostál, Hochmann, Škaloud, Krupička, Patočka, Nipauer.