V Lounech byla vždy známá brankářská škola, říká v rozhovoru Václav Frajt

14.7.2020 – Dnes jsme vyzpovídali brankáře A-týmu a zároveň trenéra brankářů mládežnických kategorií Václava Frajta. V rozhovoru se dočtete o jeho brankářských trénincích a plánech v projektu.

Ahoj Václave. V oddíle jsi začal projekt „Trénink pro brankáře“. Kde jsi se inspiroval?Ahoj předsedo, jelikož jsem v brance strávil už nějaký ten pátek (10 let), rád bych svoje zkušenosti a poznatky předal dál. V celostátních soutěžích mají kluby speciálně vymezené místo pro pravidelné brankářské tréninky.  Bylo načase zapojit to i u nás. 

Ty jsi dosud aktivní hráč, brankář – máš k tomu logicky blíže, než jiní trenéři. I tak nám ale dovol dotaz..proč takový projekt vznikl?
Projekt jako takový vznikl po dohodě s naším šéftrenérem Jirkou Lindnerem, se kterým jsme si sedli a oba jsme pocítili, že je potřeba zapracovat i na našich brankářích v oddíle ve všech kategoriích. Díky tomu že jsem stále aktivní hráč, mám k této oblasti blíže a je to pro mě nová výzva.

Od té doby co jsi projekt spustil, co splnilo nebo předčilo to v něčem tvé očekávání?
Zatím se spustilo takové “zahřívací kolo“. Seznámil jsem se s brankáři v jednotlivých kategoriích a zkusili jsme nějaká prvotní cvičení. Nicméně jsem rád, že v oddíle máme dostatek brankářů, kteří se chtějí zlepšit a hlavně je to baví. V Lounech byla vždy známá brankářská škola a je potřeba udržovat kvalitu i na tomto postu.

Právě běží příprava na soustředění, kam také jedeš, bude i tam něco speciálního?
Díky soustředění mohu brankářům věnovat větší množství času, čeká nás zábava, hry, ale také dřina, která k tomu všemu patří. Jedno malé překvapení se chystá, ale to nemohu prozradit.

Na co se můžeme těšit v nové sezóně, myslím tím ohledně brankářského řemesla?
Všeobecně brankářské řemeslo se stále posouvá dále a každý rok se vyskytne něco nového, co se bude zdát více účinné, nebo lepší. I já se učím novým věcem, které pak v zápase mohu využít. V kabině A-týmu si myslím, že letos máme nabitou sestavu na všech postech a já se budu snažit týmu pomoci udělat lepší výsledek. Přece jenom na nás s “Gizmim“ tlačí už kvalitní junioři a je jen otázka času, kdy za nás převezmou otěže.

Na co se můžeme těšit do budoucna a jaké jsou vůbec ambice tohoto projektu?
Do budoucna bych rád ukotvil tento projekt a vytvořil kvalitní základnu pro zlepšování našich brankářů od nejmenších po juniory. Moje ambice v tomto projektu jsou velmi vysoké, hodlám se účastnit brankářských seminářů k získávání nových informací a brankáři se mohou těšit na speciální hosty, kteří nám občas zpestří naší tréninkovou jednotku.Ještě bych rád poděkoval vedení klubu za podporu tohoto projektu a všem fanouškům, kteří nás na zápasech vydatně podporují. Forza Louny!