Veledůležitý zápas Áčko prohrálo

7.12.2019 – V Magenta aréně zasvěcené totálnímu tiki-taka florbalu utkala Magentová lavina s Katy Kadaň. A Kati našim chlapcům a očím lounských fans zprostředkovali pocit ze středověké tortury vyšperkovaný 15ti seky do popravčího špalku.

Věrní čtenáři našeho občasníku si již zvykli na vysoce odborný rozbor florbalové cesty našeho A-týmu soutěží, občas a zcela výjimečně okořeněný inteligentním humorem. Bohužel v tomto sloupku humor nebude. Zůstal na palubovce rozmetán holemi Katů….

A přitom vše začalo tak dobře….Náš reportér, sám veliký odborník a výtečný florbalista byl před zápasem přizván do domácí kabiny, aby nasál předzápasovou atmosféru. Nezapomenutelný zážitek! Dunící nejtvrdší popík z osmdesátek. Ostrý odér z laku na vlasy a masážních zahřívacích gelů, kterými se hoši navzájem před zápasem ochotně masírují. Martin Čonka vypráví klukům nová dobrodružství své filmové hrdinky Ovečky Shaun, dle které si i upravuje vlasy. Majkové Bočánek a Fürstl vedou rozhovory na téma „Až jednou…“ Tentokrát „Až dám jednou góla“ Majka Bočánka trumfnul Majk Fürstl „Až jednou budu mít holku“. Starší a rozumnější probírají taktiku a visí na rtech trenéra, který jim sděluje taktiku na zápas.

Zápas nezačal tak špatně, pochopitelně Kati byli aktivnější a již od počátku zasypávali Vaška Frajta sprškou střel. Magentová lavina prvotní nápor ustála a dokonce Ála Linka poprvé v utkání zavěsil. Ovšem v závěru první třetiny přišel kolaps a kdo doufal, že přestávka naše kluky uklidní a probere ošklivě se mýlil…. Třetina druhá byla noční můra. Kati přidávali branku za brankou, v čemž jim tragicky hrající domácí téměř nebránili. Jediné štěstí bylo, že máme opravdu skvělé gólmany. Budu se opakovat, Frajt byl opět výtečný a uchránil nás před větším přídělem. Dokonce nebyl sobec a o brankový příděl se rozdělil s parťákem Tommy Giezmannem.

Třetina třetí byla ve znamení zlepšené hry domácích, snad i Kati v nasazení trochu polevili. Bylo až s podivem, že skvělé lounské publikum dokázalo svůj tým povzbuzovat až do konce. Nakonec z toho byla porážka 7:15. Mužem zápasu byl za domácí Vašek Frajt a Aleš Linka, který dal 5 branek.

Nepovedené utkání hodnotil trenér Jirka Lindner: Slušný začátek, potom hrůzostrašných 30 minut a zaplať pánbůh důstojný konec. Nejvíc dnešní diváckou návštěvu bavil bohužel jen moderátor. Doufám v lepší zítřky. Děkuji soupeři za hru, divákům a moderátorovi za atmosféru a přeji všem šťastný návrat do svých domovů.