Z okresního derby v DIVIZI bereme 3 body!

3.10.2020 – Magentová lavina versus Jazzmani Žatec. Magentová lavina se v sobotu večer v Kadani utkala s žateckými Jazzmani. Do utkání jsme vstupovali jako papírový favorité, což se nám za prvé často nestává a za druhé role je to zrádná ošemetná a nevděčná. Žatec jako nováček soutěže sbírá zkušenosti a proti rivalovi z toho hezčího města na Ohři mu motivace rozhodně nechyběla.Co ještě bylo speciální?

Bylo to poslední utkání před diváky. Pověstný lounský kotel vážil cestu i do Kadaně a poměr sil v hledišti byl od oka vyrovnaný. Tedy, lounský buben ovládaný neúnavným Zakym halu ovládl. Je pravda že tvrdé jádro magentového kotle se s opatřeními vyrovnává těžce, v rámci protestu jsme viděli ty nejtvrdší rebely v plukovnických uniformách s magentovými výložkami. Šéf kotle Mr.Czonka již nacvičuje výtržnosti u onlajnu v obývaku, čekáme na názor jeho manželky na dýmovnice v koupelně.

Jazzmani vstoupili do zápasu nadšeně, bojovně. Odpovědí jim byla seversky trpělivá hra Magenty, která v průběhu první třetiny zcela hru ovládla. Zaslouženou branku konečně vstřelil Michal Fürstl, který netradičně hrál obránce. Jeho přesně mířená střela od půlky vymetla šibenici. Záhy jsme krásně zvýšili na 2:0 šli do kabin.

Taktika jasná, nenechat se strhnout a dál soustředěně a trpělivě otupovat hroty žateckých brejků i některých Jazzmanů, které vedení Magenty nutkalo hrát za hranicí pravidel. Kromě několika pasáží jsme byli po celý zápas lepší, florbalovější a což také- ruku na magentové srdce- nebylo vždy pravidlem- férovějším týmem.Utkání jsme zaslouženě vyhráli 6:2.

Konečně jsme uplatnili zkušenosti a trpělivost a kvalitu při utkání se soupeřem, který hrál až do konce houževnatě a tři body nám rozhodně nedaroval a rval se až do konce.První tři body jsou doma a nezapomeňte na nás a držte palce online!

Váš tým Vás potřebuje! FORZA LOUNY! SEMPRE AVANTI!

Hodnocení trenéra Jiřího Lindnera: ,,Body jsme si dneska zasloužili. Jsme rádi, že odjíždíme jen s drobnými šrámy. Doufám, že odveta se bude odehrávat ve více férovém duchu, už teď se na ní těším. Děkujeme rozhodčím A pořadatelům. Náš kotel zaznamenal také vítězství, byl zkrátka hlasitější. FORZA LOUNY.